Beata Pawlikowska

Kim jest Beata Pawlikowska?

Polska podróżniczka, dziennikarka, pisarka. 56 lat(a)

Data urodzenia: (piątek)
Znak Zodiaku: ♊ Bliźnięta
Miejsce urodzenia: Koszalin, Polska 🗺️
Wiek: 56
Znasz więcej faktów z życia Beaty Pawlikowskiej? Dodaj komentarz.

Książki o Beacie Pawlikowskiej

0
(0)

Autor:
Beata Pawlikowska
Wydawnictwo:
Burda książki
Blondynka w Amazonii. Dzienniki z podróży
Nowa seria książek przygodowych znanej podróżniczki i pisarki, Beaty Pawlikowskiej. Najbardziej niezwykłe zakątki świata, zaskakujące obserwacje, zabawne rysunki i kolorowe fotografie. Na Wyspie Wiel (...)


0
(0)

Autor:
Beata Pawlikowska
Wydawnictwo:
Edipresse Polska
Życie jest wolnością
Kulisy pracy w radiu i telewizji, porady dla początkujących pisarzy. Pablo Picasso, Beatlesi i Alicja w Krainie Czarów, czyli bohaterowie mojego dzieciństwa. Ćwiczenia z wyobraźni, pieniądze i miłość (...)

Zamawiając w księgarni TaniaKsiazka.pl zapłacisz tylko 7,99zł za przesyłkę, możesz też odebrać ją bezpłatnie w kilku punktach w Polsce. Płatność za książki można wygodnie rozłożyć na raty, a powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 6.99 zł na LegimiCiekawostki - tego możesz nie wiedzieć

 • Wystąpiła w reklamie Energii kamieni (2013 r.). ~gość
 • W Radiu Koszalin prowadziła radiowy kurs języka angielskiego. ~gość
 • Była żoną Wojciecha Cejrowskiego. ~gość
 • Była buntowniczką i nie chciała chodzić do szkoły. ~gość
 • Pierwszą książkę napisała w wieku 18 lat. ~gość
 • Interesujące ciekawostki o Beacie Pawlikowskiej znaleźć można w książce "Blondynka w Amazonii. Dzienniki z podróży" (wyd. Burda książki).


Życiorys Beaty Pawlikowskiej

Beata Pawlikowska – urodzona 11 czerwca 1965 r. w Koszalinie polska podróżniczka, pisarka, dziennikarka, tłumaczka i fotograf. Beata Pawlikowska studiowała anglistykę i hungarystykę, jednak przerwała naukę. W 1990 r. związała się z Polskim Radiem Koszalin – prowadziła radiowy kurs języka angielskiego na antenie. Następnie tworzyła własną audycję muzyczną. Dwa lata później Beata Pawlikowska wyjechała do Londynu jako korespondent Polskiego Radia, współpracowała z audycją „Tam-Tam” radiowej Trójki. Po powrocie do kraju związała się z Radiem Kolor, w którym m.in. współprowadziła (z Grzegorzem Wasowskim) „Listę hitów dla emerytów”, która doczekała się swojej kontynuacji w III Programie Polskiego Radia jako „Lista przebojów dla oldboyów”. W Trójce Beata Pawlikowska prowadziła także audycję „Internoc” oraz zastępowała Marka Niedźwieckiego w „Liście przebojów Programu Trzeciego”. W 1994 r. dziennikarka wzięła ślub kościelny z polskim podróżnikiem, Wojciechem Cejrowskim, który jednak został unieważniony. W 1999 r. rozpoczęła współpracę z Radiem Zet, w którym prowadziła autorski program podróżniczy „Świat według Blondynki”. Dzięki tej audycji Beata Pawlikowska została nominowana do nagrody Grand Press. Swoje audycje podróżnicze tworzyła także w I oraz III Programie Polskiego Radia. Wspólnie z Krzysztofem Skibą prowadziła program telewizyjny „Podróże z żartem”. Od 2009 r. telewidzowie spotykają ją w „Zagadkowej blondynce”. Beata Pawlikowska wydała wiele książek na temat swoich podróży, m.in. „Blondynka w dżungli”, „Blondynka na Kubie”, „Blondynka na czarnym lądzie”, „Blondynka w Meksyku” itp. Pisuje także felietony.Cytaty Beaty Pawlikowskiej

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Beaty Pawlikowskiej

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Beacie Pawlikowskiej

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Beaty Pawlikowskiej

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
 • Beata Pawlikowska przychodzi na świat w miejscowości Koszalin, Polska.

Przydatne linkiMiejsca Beaty Pawlikowskiej

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Beaty Pawlikowskiej? Edytuj tę stronę.

Zobacz komentarze

 • Jest to ekstra podróżniczka

  Anuluj odpowiedź

  Skomentuj

  Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

 • Wspaniała osobowość . Nie znam osobiście , ale filmiki które skrzętnie , systematycznie oglądam , przekonały mnie o tym ...pozdrawiam ...

  Anuluj odpowiedź

  Skomentuj

  Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

 • jestem już wiekowym facetem ," znam" Panią z początku lat 90-tych . Dzisiaj widziałem Panią w programie p. Kuby Wojewódzkiego , i"szczęśliwie dla mnie odświeżyłem sobie "znajomość" z Pani życia , wspaniałego życiorysu , dokonań zawodowych. / przez długi okres z powodu choroby , byłem wyłączony/. Bardzo serdecznie pozdrawiam , życzę wszystkiego Najlepszego i dalszych sukcesów .

  Anuluj odpowiedź

  Skomentuj

  Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

 • Cudowna osoba. Jest moja mentorka. Uwielbiam jej ksiazki, taka madra filozofie zycia i przemile usposobienie. Wierze, ze jest, tak jak o sobie mowi, bardzo spelnionym i szczesliwym czlowiekiem. Wierze, ze wygrywa swoje zycie i bardzo jej dziekuje, ze sie dzieli receptami na pelne i radosne zycie. Kocham kocham kocham!

  Anuluj odpowiedź

  Skomentuj

  Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Beata Pawlikowska?

Polska podróżniczka, dziennikarka, pisarka.

Kiedy urodziła się Beata Pawlikowska?

Beata Pawlikowska urodziła się 11/06/1965.

Gdzie urodziła się Beata Pawlikowska?

Beata Pawlikowska urodziła się w miejscowości Koszalin, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności