Kim była ...

Anna Przybylska

Polska aktorka. ✝ 35.


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Anny Przybylskiej

Anna Przybylska urodziła się 26 grudnia 1978 w Gdyni. Znana polska aktorka oraz fotomodelka była córką Bogdana Przybylskiego – oficera marynarki wojennej w stopniu komandora porucznika – oraz Krystyny, z zawodu technika gastronomii. W swoim krótkim życiu zasłynęła z wielu charakterystycznych ról, wśród których możemy wymienić chociażby rolę Laski w filmie „Sezon na leszcza” czy rolę Nataszy McCormack w rewelacyjnym „Sępie”.

Dzieciństwo i początki kariery

Ojciec Anny Przybylskiej umarł, gdy miała ona zaledwie 16 lat. Mieszkała w Gdyni razem ze swoją matką oraz siostrą Agnieszką już od dziecka marząc o występowaniu na scenie. Jeszcze jako licealistka Anna Przybylska brała udział w kursie dla modelek. Jednakże jej kariera nabrała rozpędu po wygranym castingu do filmu „Ciemna strona Wenus” Radosława Piwowarskiego. Rola w tym filmie otworzyła jej drzwi do kariery.

Udane życie, przedwczesna śmierć

Anna Przybylska zagrała wiele ról filmowych, zarówno pierwszo-, jak i drugoplanowych. Stała się również aktorką serialową, która zdobyła serca widzów rolami w „Złotopolskich” i „Daleko od noszy”. Jej życie prywatne po pierwszym nieudanym małżeństwie również układało się wspaniale – była w szczęśliwym związku z piłkarzem Jarosławem Bieniukiem, z którym miała córkę Oliwię oraz dwóch synów: Szymona i Jana. Obiecującą przyszłość przerwała choroba – aktorka zapadła na raka trzustki. Nie pomogło jej ani leczenie w kraju, ani też terapie w Szwajcarii. Po długiej walce zmarła 5 października 2014 w swoim rodzinnym domu.

Ciekawostki o Annie Przybylskiej

  • Była matką chrzestną promu MF Stena Spirit. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Annie Przybylskiej znaleźć można w książce "Ania. Biografia Anny Przybylskiej" (wyd. Agora).

Książki o Annie Przybylskiej

Ania. Biografia Anny Przybylskiej

Grzegorz Kubicki / Maciej Drzewicki

5
(1)

20.00


Zamawiając w księgarni TaniaKsiazka.pl zapłacisz tylko 7,99zł za przesyłkę, możesz też odebrać ją bezpłatnie w kilku punktach w Polsce. Płatność za książki można wygodnie rozłożyć na raty, a powyżej 199zł przesyłka jest darmowa.

Co wiemy o Annie Przybylskiej:

Biografia 1 książka 1 ciekawostka 2 cytaty wzrost znak zodiaku

Rocznicee

W roku 2022 przypada:

44. rocznica urodzin Anny Przybylskiej

8. rocznica śmierci Anny Przybylskiej

Cytaty
Anny Przybylskiej

#1

Boję się trochę tej starości. Boję się umierania... Bardzo się boję. Wiem, że śmierć jest nieunikniona całe życie się z nią oswajamy. Ale może dlatego, że mam rodzinę, nie potrafię pogodzić się z myślą, że ktoś będzie po mnie płakał. Ja umieram i mam święty spokój, ale po mnie zostaje żal matki czy rozpacz dziecka.

Anna Przybylska, nadesłane przez gość

#2

To jest irracjonalne, ale często myślę o tym,jak bardzo skaleczyłabym swoje dzieci, gdybym przedwcześnie umarła. One już nigdy nie byłyby tymi samymi beztroskimi, pogodnymi dziećmi co teraz. Czuję się wtedy strasznie.

Anna Przybylska, nadesłane przez gość

Miejsce urodzenia
Anny Przybylskiej

Gdynia, Polska

Gdynia, Polska

Data śmierci
Anny Przybylskiej

05/10/2014

w wieku 35 lat

Miejsce śmierci
Anny Przybylskiej

Gdynia, Polska

Gdynia, Polska

Przyczyna śmierci
Anny Przybylskiej

na skutek choroby

Znak Zodiaku
Anny Przybylskiej

♑ Koziorożec

Pseudonimy
Anny Przybylskiej

Wzrost
Anny Przybylskiej

179 cm

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Bracia Kliczko. Z kozackiego rodu

Bestseller 27.82 zł

Biografia bezkonkurencyjnych ukraińskich pięściarzy, którzy dali się poznać jako zręczni biznesmeni i filantropi, angażu [...]

Zobacz
Na Kremlu wiecznie zima. Rosja za drugich rządów Putina

Bestseller 39.03 zł

Putin rządzi Rosją już ponad 21 lat. Nic nie zapowiada, by to się miało szybko zmienić Potężne wojsko, wszechobecna prop [...]

Zobacz
Nawalny. Nemezis Putina? Przyszłość Rosji?

Bestseller 33.53 zł

Pierwsza biografia najsłynniejszego rosyjskiego opozycjonisty i osobistego wroga Putina Kim jest Aleksiej Nawalny? Po pr [...]

Zobacz
Nowy car wyd. 2022

Bestseller 33.64 zł

Były szef moskiewskiego biura „New York Timesa”, Steven Lee Myers, śledził Putina na długo przed ostatnimi wydarzeniami [...]

Zobacz
Zniknięty ksiądz. Moja historia

Bestseller 26.17 zł

Marcin Adamiec jest zwykłym księdzem z żarliwym powołaniem. Wytrzyma sześć lat. Po pełnym nadziei i ekscytacji okresie s [...]

Zobacz
Zełenski. Biografia

Bestseller 22.52 zł

Wołodymyr Zełenski. Jego nazwisko od kilku tygodni jest na ustach całego świata. Ile wiemy o charyzmatycznym przywódcy k [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

Andrzej Piasecki, Foksal Web Studio, http://www.foksal.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.