Anna Mucha

Kim jest Anna Mucha?

Polska aktorka i celebrytka. 41 lat(a)
Pełne nazwisko: Anna Maria Mucha
Data urodzenia: (sobota)
Znak Zodiaku: ♉ Byk
Miejsce urodzenia: Warszawa, Polska 🗺️
Obywatelstwo: Polska
Wykształcenie: Uniwersytet Warszawski
Wiek: 41
Znasz więcej faktów z życia Anny Muchy? Dodaj komentarz.Życiorys Anny Muchy

Anna Mucha to polska aktorka oraz prezenterka telewizyjna.

Urodziła się 26 kwietnia 1980 roku w Warszawie. Mucha ukończyła Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie, a następnie kontynuowała swoją edukację w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Od najmłodszych lat występowała na srebrnym ekranie. Debiut zaliczyła, grając Sabrinę w filmie „Korczak” Andrzeja Wajdy. Miała wtedy jedynie dziewięć lat.

W 1991 roku zagrała główną rolę w filmie „Przeklęta Ameryka” Krzysztofa Tchórzewskiego. W kolejnych latach regularnie grywała zarówno w polskich, jak i obcojęzycznych filmach. Wystąpiła między innymi w: polskim, sensacyjnym filmie „Młode wilki ½”, francuskim dramacie „Sprawa kobiet”, amerykańskim dramacie wojennym „Lista Schindlera”, filmie fabularnym „Szczur” czy też w polskiej komedii „Chłopaki nie płaczą” z 2000 roku. Po owej komedii Mucha zrobiła sobie przerwę od występowania na dużym ekranie, która potrwała do 2011 roku.

W tym czasie między innymi brała zajęcia z aktorstwa w szkole Lee Strasberga, mieszczącej się w Nowym Jorku. Po powrocie wystąpiła w takich filmach jak: „Och, Karol 2”, „Pitbull. Nowe porządki” czy też „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”.

Mucha zaliczyła również wiele ról w serialach telewizyjnych. Pojawiła się w: „Na dobre i na złe”, „Usta usta”, „O mnie się nie martw”, „M jak miłość”, „Teraz albo nigdy” i w wielu innych.

Oprócz filmów i seriali Mucha występuje też na deskach teatru, a jej pierwszą sztuką była „Małgosia” z 1996 roku. Aktorka użyczyła również swego głosu w takich filmach jak: „Disco robaczki”, „Roman barbarzyńca”, a także „Asterix i Obelix: Osiedle Bogów”.

W 2005 roku wystąpiła w teledysku Krzysztofa Kijańskiego i Kayah „Prócz ciebie, nic”. Mucha zdobyła w swoim życiu kilka nagród. W 2007 roku została laureatką nagrody „Świry” w kategorii „Wydarzenie roku” na 31. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, a w 2013 roku zdobyła tytuł „Kobiety Dekady” w „Glamour”. W latach 2003-2007 była w związku z Kubą Wojewódzkim. W 2010 roku wyszła za mąż za Marcela Sorę, z którym ma dwójkę dzieci: Stefanię i Teodora.Cytaty Anny Muchy

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Anny Muchy

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Annie Musze

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Anny Muchy

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Anna Mucha przychodzi na świat w miejscowości Warszawa, Polska.

Przydatne linkiMiejsca Anny Muchy

Miejsce urodzenia:


Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Książki biograficzne:

FAQ


Kim jest Anna Mucha?

Polska aktorka i celebrytka.

Kiedy urodziła się Anna Mucha?

Anna Mucha urodziła się 26/04/1980.

Gdzie urodziła się Anna Mucha?

Anna Mucha urodziła się w miejscowości Warszawa, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności