Kim jest ...

Anna Mucha

Polska aktorka i celebrytka. 42 lat(a)


Czytaj dalej

Życiorys Anny Muchy

Anna Mucha to polska aktorka oraz prezenterka telewizyjna.

Urodziła się 26 kwietnia 1980 roku w Warszawie. Mucha ukończyła Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie, a następnie kontynuowała swoją edukację w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Od najmłodszych lat występowała na srebrnym ekranie. Debiut zaliczyła, grając Sabrinę w filmie „Korczak” Andrzeja Wajdy. Miała wtedy jedynie dziewięć lat.

W 1991 roku zagrała główną rolę w filmie „Przeklęta Ameryka” Krzysztofa Tchórzewskiego. W kolejnych latach regularnie grywała zarówno w polskich, jak i obcojęzycznych filmach. Wystąpiła między innymi w: polskim, sensacyjnym filmie „Młode wilki ½”, francuskim dramacie „Sprawa kobiet”, amerykańskim dramacie wojennym „Lista Schindlera”, filmie fabularnym „Szczur” czy też w polskiej komedii „Chłopaki nie płaczą” z 2000 roku. Po owej komedii Mucha zrobiła sobie przerwę od występowania na dużym ekranie, która potrwała do 2011 roku.

W tym czasie między innymi brała zajęcia z aktorstwa w szkole Lee Strasberga, mieszczącej się w Nowym Jorku. Po powrocie wystąpiła w takich filmach jak: „Och, Karol 2”, „Pitbull. Nowe porządki” czy też „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”.

Mucha zaliczyła również wiele ról w serialach telewizyjnych. Pojawiła się w: „Na dobre i na złe”, „Usta usta”, „O mnie się nie martw”, „M jak miłość”, „Teraz albo nigdy” i w wielu innych.

Oprócz filmów i seriali Mucha występuje też na deskach teatru, a jej pierwszą sztuką była „Małgosia” z 1996 roku. Aktorka użyczyła również swego głosu w takich filmach jak: „Disco robaczki”, „Roman barbarzyńca”, a także „Asterix i Obelix: Osiedle Bogów”.

W 2005 roku wystąpiła w teledysku Krzysztofa Kijańskiego i Kayah „Prócz ciebie, nic”. Mucha zdobyła w swoim życiu kilka nagród. W 2007 roku została laureatką nagrody „Świry” w kategorii „Wydarzenie roku” na 31. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, a w 2013 roku zdobyła tytuł „Kobiety Dekady” w „Glamour”. W latach 2003-2007 była w związku z Kubą Wojewódzkim. W 2010 roku wyszła za mąż za Marcela Sorę, z którym ma dwójkę dzieci: Stefanię i Teodora.

Ciekawostki o Annie Musze

  • Ukończyła słynne liceum Batorego w Warszawie. ~gość

Co wiemy o Annie Musze:

Biografia 1 ciekawostka wiek znak zodiaku

Anna Mucha

Pełne nazwisko

Anna Maria Mucha

Wiek

42

Miejsce urodzenia
Anny Muchy

Warszawa, Polska

Warszawa, Polska

Znak Zodiaku
Anny Muchy

♉ Byk

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Hawking, Hawking

Bestseller 40.94 zł

Kim naprawdę był Stephen Hawking, człowiek, którego prochy spoczywają dziś w Opactwie Westminsterskim, pomiędzy grobowca [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Przydatne linki

    Źródło grafik

    fot. Piotr Gajek

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.