Kim jest ...

Anna Gacek

Polska dziennikarka muzyczna. 41 lat(a)


Czytaj dalej

Życiorys Anny Gacek

Anna Gacek urodziła się 9 kwietnia 1981 w Bytomiu. Nic więcej nie wiadomo na temat jej dzieciństwa i wczesnej młodości. Internetowe źródła podają tylko informacje dotyczące życia zawodowego, wskazując 2001 rok jako początek jej pracy w charakterze dziennikarki muzycznej i prezenterki w Programie Trzecim Polskiego Radia, tzw. „Trójce”. Tam właśnie, przez 19 lat, Anna Gacek, współtworzyła i współprowadziła niezwykle popularne audycje radiowe w towarzystwie doświadczonych radiowców, m.in. Pawła Kostrzewy – audycja Trójkowy ekspres, Piotra Stelmacha – Myśliwiecka 3/5/7Offensywa, Piotra Metza Zjednoczone KrólestwoLista osobista, Tomasza Żądy – Zapach porankaHistoria pewnej płyty czy Wojciecha Manna – Manniak po ciemkuW tonacji Trójki.

W okresie pracy w Trójce, Anna Gacek realizowała także własne programy autorskie – AtelierAksamit – prezentujące muzykę rozrywkową, nowości, premiery, wywiady z twórcami, relacje z festiwali i koncertów. Prowadziła również, cieszącą się sporą popularnością, audycję Powiększenie – poświęconą swojej drugiej, pozamuzycznej pasji, modzie.

Poza pracą w radiu, działalność zawodowa Anny Gacek, obejmowała także współpracę z wieloma czasopismami o tematyce muzycznej,  modowej i lifestylowej (np. „Machina”, „Tylko Rock”, „A4”, „Zwierciadło”, „Przekrój”, „KMAG”, „Vice”, „LOGO”). Ponadto, dziennikarka brała udział w charakterze ekspertki w programach dla kobiet stacji TVN Style, min. z cyklu „66 niezapomnianych…”

9 marca 2020 r. Anna Gacek zakończyła pracę w Polskim Radiu. Jak oświadczyła, została zwolniona niespodziewanie, decyzją Prezes Polskiego Radia.

Po odejściu z „Trójki” dziennikarka podjęła współpracę z serwisem Audioteka, gdzie od sierpnia 2020r. realizuje własny podcast pt. Rzeczy ulubione. Jest także autorką bloga annagacek.pl, prowadzi konto na Facebooku i na Instagramie. Jej główne zainteresowania pozostają niezmienne; muzyka, artyści, świat kultury popularnej, moda, a aktywność nie ustaje mimo upływu lat. Jak powiedziała w jednym z wywiadów: „Chcę to życie przeżyć totalnie. Mam w sobie niewiarygodną wprost siłę do wyciskania z niego wszystkiego.”

Co wiemy o Annie Gacek:

Biografia wiek znak zodiaku

Wiek

41

Miejsce urodzenia
Anny Gacek

Bytom, Polska

Bytom, Polska

Znak Zodiaku
Anny Gacek

♈ Baran

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Hawking, Hawking

Bestseller 40.94 zł

Kim naprawdę był Stephen Hawking, człowiek, którego prochy spoczywają dziś w Opactwie Westminsterskim, pomiędzy grobowca [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Przydatne linki

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.