Kim jest ...

Aleksandra Konieczna

Polska aktorka i reżyserka teatralna. 56 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Aleksandry Koniecznej

Aleksandra Konieczna (ur. 1956) – polska aktorka filmowa, serialowa, teatralna, a także reżyserka teatralna. W 1988 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Jej działalność teatralna po studiach skupiała się w Warszawie, w takich teatrach jak: Teatr Współczesny, Teatr Dramatyczny oraz Teatr Rozmaitości. Popularność jednak przyniosła jej dopiero rola serialowa, a mianowicie rola Honoraty w „Na Wspólnej”, w którą aktorka wciela się od roku 2008. Zagrała także w serialach „Ojciec Mateusz”, „Diagnoza”, „Prawo Agaty” czy „Osiecka”. Na dużym ekranie mogliśmy ją oglądać między innymi w filmach „W imię”, „Ostatnia rodzina”, „Ciemno, prawie noc”, „Boże Ciało”. Konieczna jest trzykrotką laureatką Orła. Otrzymała to wyróżnienie za najlepszą główną rolę kobiecą w filmie „Ostatnia rodzina” oraz nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą na festiwalu w Gdyni za ten sam film. Zdobyła także Orła za najlepszą rolę kobiecą w filmie nominowanym do Oskara „Boże Ciało”. Ma liberalne poglądy i angażuje się w projekty antyrządowe.

Książki o Aleksandrze Koniecznej

Anyżowe dropsy Polecamy

Aleksandra Konieczna

3
(1)

19.35


Zamawiając w księgarni tantis.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł, a przy zamówieniu powyżej 249zł przesyłka będzie darmowa.

Co wiemy o Aleksandrze Koniecznej:

Biografia 1 książka 4 cytaty wiek wzrost znak zodiaku

Wiek

57

Obywatelstwo

Polska

Cytaty
Aleksandry Koniecznej

#1

Chcemy, aby ktoś występował przeciw własnej płci? Z taką samą skutecznością możemy żądać, aby wskazówki zegara obracały się w odwrotnym kierunku.

Aleksandra Konieczna, nadesłane przez gość

#2

Interesuje mnie dziś w aktorstwie tylko to, co stawia opór. To, co sprawia mi trudność.

Aleksandra Konieczna, nadesłane przez gość

#3

Moralność może przeszkadzać także w byciu człowiekiem. Jest z zewnątrz. Często nie umiem jej odróżnić od mojego atawistycznego, mam nadzieję, naturalnego odczucia dobra i zła.

Aleksandra Konieczna, nadesłane przez gość

#4

W ten zawód jest wpisana bolesna sprzeczność. Jest on wyrażaniem siebie, ale w moje gardło wepchnięty jest knebel. Mogę co najwyżej wydać z siebie niemy krzyk, jak z obrazu Muncha.

Aleksandra Konieczna, nadesłane przez gość

Miejsce urodzenia
Aleksandry Koniecznej

Prudnik, Polska

Prudnik, Polska

Znak Zodiaku
Aleksandry Koniecznej

♎ Waga

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

Rafał Kostrzewa, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.