Agata Młynarska

Kim jest Agata Młynarska?

Polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna. 56 lat(a)
Pełne nazwisko: Agata Młynarska
Data urodzenia: (wtorek)
Znak Zodiaku: ♈ Baran
Miejsce urodzenia: Warszawa, Polska 🗺️
Wzrost: 180 cm
Obywatelstwo: Polska
Wykształcenie: Uniwersytet Warszawski
Wiek: 56
Znasz więcej faktów z życia Agaty Młynarskiej? Dodaj komentarz.

Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • Ukończyła filologię polską na UW. ~gość
  • Choruje na chorobę Leśniowskiego-Crohna. ~gość
  • Oprócz własnych dzieci wychowywała dwie dziewczynki z domu dziecka. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Agacie Młynarskiej znaleźć można w książce "Moja wizja" (wyd. Literackie).


Życiorys Agaty Młynarskiej

Agata Młynarska urodziła się 23 marca 1965 roku w Warszawie. Jest polską aktorką, dziennikarką radiową i telewizyjną, producentką, prezenterką telewizyjną, konferansjerką oraz ambasadorką międzynarodowych marek i kampanii marketingowych. Jest kawalerem Orderu Uśmiechu. Z wykształcenia polonistka. Na co dzień żona Przemysława Szmidta. Aktywność medialną rozpoczęła w 1978 roku.

Jest córką Wojciecha Młynarskiego i Adrianny Godlewskiej. Ma siostrę Paulinę, także dziennikarkę i prezenterkę radiowo-telewizyjną oraz brata Jana na co dzień wokalistę i w latach 2018-2020 dziennikarza związanego z Programem Trzecim Polskiego Radia oraz Radia Nowy Świat.

Agata Młynarska ukończyła XI Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Warszawie, a następnie filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. W roku 1980 została aktorką. Jej pierwszą rolą aktorską była rola Agnieszki Leśniewskiej w „Rodzinie Leśniewskich”. Następnie w latach 1998-2007 wcielała się gościnnie w rolę dziennikarek w takich produkcjach jak: „Złotopolscy”, „Badziewiakowie”, „Wielkie rzeczy”, „Klasa na obcasach”, „M jak miłość”, „Egzamin z życia” i „Świat według Kiepskich”.

Od roku 1990 pracuje jako dziennikarka radiowa i telewizyjna. Karierę rozpoczęła w TVP 2 prowadząc program „Obserwator” a następnie z Jurkiem Owsiakiem współprowadząc program „Róbta co chceta” i następujące po sobie Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W TVP 2 zapowiadała także programy jako spiker telewizyjny, a od 2006 roku współprowadziła program rozrywkowy „Pytanie na śniadanie”.

W tym samym roku przeszła do Telewizji Polsat, aby zostać szefową zespołu Nowych Projektów. Z telewizją Polsat była związana do roku 2016 prowadząc w tym czasie takie programy jak „Eureko, ja to wiem!” oraz „Dzień Kangura” z Jerzym Kryszakiem. Od 2016 roku, aż do dnia dzisiejszego jest związana z Discovery Networks, a od momentu przejęciu przez Discovery Networks Grupy TVN także prezenterką programów dla kanałów z Grupy TVN. Jej najnowszymi produkcjami są programy: „Włącz zdrowie” oraz „Kobiety bez tabu” emitowanymi od roku 2020 na kanałach Discovery Networks.

Agata Młynarska prowadzi także swoje kanały internetowe w mediach społecznościowych na YouTube i Instagramie. Jej kanał na Instagramie śledzi pod 140.000 fanów, a w połączeniu z innymi portalami ponad 200 tysięcy osób. Od 2020 roku prowadzi autorski format video, który można znaleźć pod hasztagiem #agatasiekreci.


Książki o Agacie Młynarskiej

0
(0)

Autor:
Agata Młynarska
Wydawnictwo:
Literackie
Moja wizja
\"Miała być kimś innym. „Telewizja? O nie!” – usłyszała, gdy w rodzinnym domu ojciec odebrał telefon z propozycją, by Agata Młynarska zadebiutowała przed kamerą. Plan był inny – matura, a potem studia, najlepiej polonistyka. Prawie została nauczycielką, ale dogoniło ja przeznaczenie. Choć biegło zakosami. Wzięła udział w konkursie na prezenterów i została finalistką, ale pracy…

Zamawiając w księgarni Gandalf.com.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 6,99zł, a dla zamówień na kwotę powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 6.99 zł na Legimi


Cytaty Agaty Młynarskiej

Oddzielmy dwa pojęcia: samotność i bycie samą. Wiele razy przeżywałam samotność w tłumie: kiedy byłam wśród rodziny, z moimi przyjaciółmi, mając u boku mężczyznę. Gdy dzieci wyleciały w dorosłe życie, gdy rozstałam się z mężczyzną i zostałam po raz pierwszy sama w pustym domu, poczułam tak naprawdę, czym może być samotność.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Agaty Młynarskiej

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Agacie Młynarskiej

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Agaty Młynarskiej

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Agata Młynarska przychodzi na świat w miejscowości Warszawa, Polska.

Przydatne linkiMiejsca Agaty Młynarskiej

Miejsce urodzenia:Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Książki biograficzne:

FAQ


Kim jest Agata Młynarska?

Polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

Ile wzrostu ma Agata Młynarska?

Agata Młynarska ma 180 cm wzrostu.

Kiedy urodziła się Agata Młynarska?

Agata Młynarska urodziła się 23/03/1965.

Gdzie urodziła się Agata Młynarska?

Agata Młynarska urodziła się w miejscowości Warszawa, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności