Agata Młynarska

Kim jest Agata Młynarska?

Polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna. 56 lat(a)

Pełne nazwisko: Agata Młynarska
Data urodzenia: (wtorek)
Znak Zodiaku: ♈ Baran
Miejsce urodzenia: Warszawa, Polska 🗺️
Wzrost: 180 cm
Obywatelstwo: Polska
Wykształcenie: Uniwersytet Warszawski
Wiek: 56
Znasz więcej faktów z życia Agaty Młynarskiej? Dodaj komentarz.

Książki o Agacie Młynarskiej

0
(0)

Autor:
Agata Młynarska
Wydawnictwo:
Literackie
Moja wizja
\"Miała być kimś innym. „Telewizja? O nie!” – usłyszała, gdy w rodzinnym domu ojciec odebrał telefon z propozycją, by Agata Młynarska zadebiutowała przed kamerą. Plan był inny – matura, a potem studia, najlepiej polonistyka. Prawie została nauczycielką, ale dogoniło ja przeznaczenie. Choć biegło zakosami. Wzięła udział w konkursie na prezenterów i została finalistką, ale pracy…

Wersja ebook: 6.99 zł na Legimi


Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • Ukończyła filologię polską na UW. ~gość
  • Choruje na chorobę Leśniowskiego-Crohna. ~gość
  • Oprócz własnych dzieci wychowywała dwie dziewczynki z domu dziecka. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Agacie Młynarskiej znaleźć można w książce "Moja wizja" (wyd. Literackie).


Życiorys Agaty Młynarskiej

Agata Młynarska urodziła się 23 marca 1965 roku w Warszawie. Jest polską aktorką, dziennikarką radiową i telewizyjną, producentką, prezenterką telewizyjną, konferansjerką oraz ambasadorką międzynarodowych marek i kampanii marketingowych. Jest kawalerem Orderu Uśmiechu. Z wykształcenia polonistka. Na co dzień żona Przemysława Szmidta. Aktywność medialną rozpoczęła w 1978 roku.

Jest córką Wojciecha Młynarskiego i Adrianny Godlewskiej. Ma siostrę Paulinę, także dziennikarkę i prezenterkę radiowo-telewizyjną oraz brata Jana na co dzień wokalistę i w latach 2018-2020 dziennikarza związanego z Programem Trzecim Polskiego Radia oraz Radia Nowy Świat.

Agata Młynarska ukończyła XI Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Warszawie, a następnie filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. W roku 1980 została aktorką. Jej pierwszą rolą aktorską była rola Agnieszki Leśniewskiej w „Rodzinie Leśniewskich”. Następnie w latach 1998-2007 wcielała się gościnnie w rolę dziennikarek w takich produkcjach jak: „Złotopolscy”, „Badziewiakowie”, „Wielkie rzeczy”, „Klasa na obcasach”, „M jak miłość”, „Egzamin z życia” i „Świat według Kiepskich”.

Od roku 1990 pracuje jako dziennikarka radiowa i telewizyjna. Karierę rozpoczęła w TVP 2 prowadząc program „Obserwator” a następnie z Jurkiem Owsiakiem współprowadząc program „Róbta co chceta” i następujące po sobie Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W TVP 2 zapowiadała także programy jako spiker telewizyjny, a od 2006 roku współprowadziła program rozrywkowy „Pytanie na śniadanie”.

W tym samym roku przeszła do Telewizji Polsat, aby zostać szefową zespołu Nowych Projektów. Z telewizją Polsat była związana do roku 2016 prowadząc w tym czasie takie programy jak „Eureko, ja to wiem!” oraz „Dzień Kangura” z Jerzym Kryszakiem. Od 2016 roku, aż do dnia dzisiejszego jest związana z Discovery Networks, a od momentu przejęciu przez Discovery Networks Grupy TVN także prezenterką programów dla kanałów z Grupy TVN. Jej najnowszymi produkcjami są programy: „Włącz zdrowie” oraz „Kobiety bez tabu” emitowanymi od roku 2020 na kanałach Discovery Networks.

Agata Młynarska prowadzi także swoje kanały internetowe w mediach społecznościowych na YouTube i Instagramie. Jej kanał na Instagramie śledzi pod 140.000 fanów, a w połączeniu z innymi portalami ponad 200 tysięcy osób. Od 2020 roku prowadzi autorski format video, który można znaleźć pod hasztagiem #agatasiekreci.Cytaty Agaty Młynarskiej

Oddzielmy dwa pojęcia: samotność i bycie samą. Wiele razy przeżywałam samotność w tłumie: kiedy byłam wśród rodziny, z moimi przyjaciółmi, mając u boku mężczyznę. Gdy dzieci wyleciały w dorosłe życie, gdy rozstałam się z mężczyzną i zostałam po raz pierwszy sama w pustym domu, poczułam tak naprawdę, czym może być samotność.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Agaty Młynarskiej

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Agacie Młynarskiej

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Agaty Młynarskiej

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Agata Młynarska przychodzi na świat w miejscowości Warszawa, Polska.

Przydatne linkiMiejsca Agaty Młynarskiej

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Agaty Młynarskiej? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Ja Fryta / from Strzegom

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Agata Młynarska?

Polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

Ile wzrostu ma Agata Młynarska?

Agata Młynarska ma 180 cm wzrostu.

Kiedy urodziła się Agata Młynarska?

Agata Młynarska urodziła się 23/03/1965.

Gdzie urodziła się Agata Młynarska?

Agata Młynarska urodziła się w miejscowości Warszawa, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności