Kim jest ...

Agata Młynarska

Polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna. 56 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Agaty Młynarskiej

Agata Młynarska urodziła się 23 marca 1965 roku w Warszawie. Jest polską aktorką, dziennikarką radiową i telewizyjną, producentką, prezenterką telewizyjną, konferansjerką oraz ambasadorką międzynarodowych marek i kampanii marketingowych. Jest kawalerem Orderu Uśmiechu. Z wykształcenia polonistka. Na co dzień żona Przemysława Szmidta. Aktywność medialną rozpoczęła w 1978 roku.

Jest córką Wojciecha Młynarskiego i Adrianny Godlewskiej. Ma siostrę Paulinę, także dziennikarkę i prezenterkę radiowo-telewizyjną oraz brata Jana na co dzień wokalistę i w latach 2018-2020 dziennikarza związanego z Programem Trzecim Polskiego Radia oraz Radia Nowy Świat.

Agata Młynarska ukończyła XI Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Warszawie, a następnie filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. W roku 1980 została aktorką. Jej pierwszą rolą aktorską była rola Agnieszki Leśniewskiej w „Rodzinie Leśniewskich”. Następnie w latach 1998-2007 wcielała się gościnnie w rolę dziennikarek w takich produkcjach jak: „Złotopolscy”, „Badziewiakowie”, „Wielkie rzeczy”, „Klasa na obcasach”, „M jak miłość”, „Egzamin z życia” i „Świat według Kiepskich”.

Od roku 1990 pracuje jako dziennikarka radiowa i telewizyjna. Karierę rozpoczęła w TVP 2 prowadząc program „Obserwator” a następnie z Jurkiem Owsiakiem współprowadząc program „Róbta co chceta” i następujące po sobie Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W TVP 2 zapowiadała także programy jako spiker telewizyjny, a od 2006 roku współprowadziła program rozrywkowy „Pytanie na śniadanie”.

W tym samym roku przeszła do Telewizji Polsat, aby zostać szefową zespołu Nowych Projektów. Z telewizją Polsat była związana do roku 2016 prowadząc w tym czasie takie programy jak „Eureko, ja to wiem!” oraz „Dzień Kangura” z Jerzym Kryszakiem. Od 2016 roku, aż do dnia dzisiejszego jest związana z Discovery Networks, a od momentu przejęciu przez Discovery Networks Grupy TVN także prezenterką programów dla kanałów z Grupy TVN. Jej najnowszymi produkcjami są programy: „Włącz zdrowie” oraz „Kobiety bez tabu” emitowanymi od roku 2020 na kanałach Discovery Networks.

Agata Młynarska prowadzi także swoje kanały internetowe w mediach społecznościowych na YouTube i Instagramie. Jej kanał na Instagramie śledzi pod 140.000 fanów, a w połączeniu z innymi portalami ponad 200 tysięcy osób. Od 2020 roku prowadzi autorski format video, który można znaleźć pod hasztagiem #agatasiekreci.

Ciekawostki o Agacie Młynarskiej

  • Ukończyła filologię polską na UW. ~gość
  • Choruje na chorobę Leśniowskiego-Crohna. ~gość
  • Oprócz własnych dzieci wychowywała dwie dziewczynki z domu dziecka. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Agacie Młynarskiej znaleźć można w książce "Moja wizja" (wyd. Literackie).

Sławni Kawalerowie Orderu Uśmiechu

Książki o Agacie Młynarskiej

Moja wizja

Agata Młynarska

0
(0)

25.58


Zamawiając w księgarni TaniaKsiazka.pl zapłacisz tylko 7,99zł za przesyłkę, możesz też odebrać ją bezpłatnie w kilku punktach w Polsce. Płatność za książki można wygodnie rozłożyć na raty, a powyżej 199zł przesyłka jest darmowa.

Co wiemy o Agacie Młynarskiej:

Biografia 1 książka 3 ciekawostki 1 cytat wiek wzrost znak zodiaku

Agata Młynarska

Pełne nazwisko

Agata Młynarska

Wiek

56

Obywatelstwo

Polska

Cytaty
Agaty Młynarskiej

#1

Oddzielmy dwa pojęcia: samotność i bycie samą. Wiele razy przeżywałam samotność w tłumie: kiedy byłam wśród rodziny, z moimi przyjaciółmi, mając u boku mężczyznę. Gdy dzieci wyleciały w dorosłe życie, gdy rozstałam się z mężczyzną i zostałam po raz pierwszy sama w pustym domu, poczułam tak naprawdę, czym może być samotność.

Agata Młynarska, nadesłane przez gość

Miejsce urodzenia
Agaty Młynarskiej

Warszawa, Polska

Warszawa, Polska

Wykształcenie
Agaty Młynarskiej

Uniwersytet Warszawski

Znak Zodiaku
Agaty Młynarskiej

♈ Baran

Wzrost
Agaty Młynarskiej

180 cm

Wydarzenia z życia Agaty Młynarskiej

Agata Młynarska przychodzi na świat w miejscowości Warszawa, Polska.

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Angela Merkel. Cesarzowa Europy

Bestseller 34.07 zł

Powrót bestsellerowej biografii Angeli Merkel. W nowym wydaniu Cesarzowej Europy Arkadiusz Stempin pomaga wyobrazić so [...]

Zobacz
Tom Hanks. Enigma

Bestseller 31.54 zł

Pierwsza w Polsce biografia Toma Hanksa Ulubieniec milionów. Aktor, reżyser, producent filmowy, pisarz, dwukrotny zdob [...]

Zobacz
Sławne koty i ich ludzie wyd. kieszonkowe

Bestseller 9.00 zł

(…) [...]

Zobacz
Dziwny jest ten świat. Opowieść o Waldemarze Milewiczu

Bestseller 35.65 zł

W maju 2004 roku Waldemar Milewicz pojechał z ekipą do Iraku, by nakręcić czterdziesty trzeci odcinek programu „Dz [...]

Zobacz
Aktor musi grać, by żyć

Bestseller 32.41 zł

Niemal wszyscy znają go z serialu „Ranczo”, gdzie brawurowo zagrał Czerepacha, bezwzględnego doradcę wójta. Nie [...]

Zobacz
Poza możliwe. Jeden żołnierz, czternaście szczytów. Moje życie w strefie śmierci

Bestseller 27.66 zł

Spojrzałem na wierzchołek. Wtargnęła chmura, a złowrogie dudnienie grzmotur ozeszło się echem po dolinie poniżej [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. Ja Fryta / from Strzegom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.