Adrian Zandberg

Polski polityk. 40 lat(a)

Pełne nazwisko: Adrian Tadeusz Zandberg
Data urodzenia:
Znak Zodiaku: ♐ Strzelec
Miejsce urodzenia: Aalborg, Dania
Wiek: 40

Porównujemy ceny książek w ponad 20 księgarniach:

Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

 • Adrian Zandberg w liceum chodził do jednej klasy z Polą Dwurnik- znaną polską malarką. ~gość
 • W pracy naukowej, jako historyk, zajmuje się historią medycyny i leczenia uzależnień. ~gość
 • Publikował swoje artykuły m. in. w Medical History, czasopiśmie wydawanym przez Cambridge University Press. ~gość

Życiorys Adriana Zandberga

Adrian Zandberg, a właściwie Adrian Tadeusz Zandberg, urodził się 4 grudnia 1979 roku w duńskim mieście Aalborg, dokąd jego rodzina wyemigrowała w 1967 roku. Polski historyk, polityk, członek Partii Razem, a do tego programista.

Fot. Michał Radwański, CC SA 4.0

Dzieciństwo i edukacja

Dzieciństwo Adrian Zandberg spędził w Danii. Jego rodzina wróciła do Warszawa przed pójściem małego Adriana do szkoły. Osiedlili się na Mokotowie i tam pozostał do dziś. Uczęszczał do prywatnego liceum, a po maturze wybrał studia na Uniwersytecie Warszawskim, prawo i historię. I o ile prawa nie ukończył, o tyle uzyskał tytuł magistra z historii, a w 2007 roku obronił pracę doktorską na tym samym Uniwersytecie.

Polityka

Początki jego przygody z polityką sięgają okresu już po maturze. Kibicował wówczas Unii Pracy, został przewodniczącym popularnej młodzieżówki, tj. Federacji Młodych UP. Jednak, gdy UP weszła w koalicję z SLD odszedł z partii. 2005 rok to czas, gdy współtworzył partię Unia Lewicy III RP (z której w tym samym roku odszedł) oraz Stowarzyszenie Młodych Socjalistów. W 2007 roku był współpracownikiem Piotra Ikonowicza (lidera PPS) podczas kampanii prezydenckiej. W 2015 roku został współzałożycielem Partii Razem i z jej ramienia startował w wyborach parlamentarnych. O Adrianie Zandbergu zrobiło się głośno po jego udziale w debacie przedwyborczej, w której spotkali się liderzy ośmiu ugrupowań. Zandberg został uznany przez media zwyciezcą debaty i nową, obiecującą twarzą polskiej lewicy.

Życie zawodowe i prywatne

Adrian Zandberg jest od kilku lat żonaty i ma dwoje dzieci, córkę i syna. Zawodowo jest programistą, programuje aplikacje mobilne zwłaszcza na amerykański rynek. Ponadto jest wykładowcą na w Wyższej Szkole Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie oraz na Wydziale Kultury Japonii Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Cytaty Adriana Zandberga

Brak przesłanych cytatów.


Wasze pytania dotyczące Adriana Zandberga (FAQ)

Brak przesłanych pytań.


Wasze wspomnienia o Adrianie Zandbergu

Brak przesłanych wspomnień.Wydarzenia z życia Adriana Zandberga

 • Adrian Zandberg przychodzi na świat w miejscowości Aalborg, Dania.


Miejsca Adriana Zandberga

Miejsce urodzenia:

Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.

Grafika: Fot. Michał Radwański, CC SA 4.0

Zobacz komentarze

 • jesteś Strzelcem, energicznym cholerykiem.Masz xapisane , że jesteś typem przywódcy,jeasteś dynamiczny iaktywny,posiadasz nieodpartą wolę amian. Są to cechy pożądane u kandydata na prezydenta.Masz szanse, jesteś nizależny, samo0wystarczalny, wzbudzasz zaufanie. pracujesz dla grupy> jesteS typem ekstrawertyka, najlepiej czujesz się wśród ludzi, jesteś pełen entuzjazmu, ale to, że musisz zawsz\e przewodzić grupie i kontrolować ją, to może cię to szybko "spalić". Ponadto jesteś zarozumiały /rozmowa z M. Olejnik/ To, że cenisz siłę może ci pomóc pokonaćDudę i w tobie nadzieja.Musisz przekonać przywódców opozycji , aby citę misję powierzyli . Ale jest nadzieja - twój atut, jesteś mistrzem manipulacji dobrze czujesz się w walce konkurencyjnej. Inna wada twoja nie potrafisz obchodzić si z ludżmi. Traktujesz ich jak wożnica konie w zaprzęgu. Narzucasz swoje zdanie, to wag
  da.Skupiasz się na zadaniu, a empatia nie jest twoją mocną stroną. Masz teZ kłopoty w uczeniu się na własnych błędach. Uważasz , że ty ich nie popełniasz. Mimo tego będę na ciebie głosował. Jstem 80-latkiem.

  Anuluj odpowiedź

  Dodaj treść

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

  Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.

Dodaj treść

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.

FAQ


Kim jest Adrian Zandberg?

Polski polityk.

Kiedy urodził się Adrian Zandberg?

Adrian Zandberg urodził się 04/12/1979.

Gdzie urodził się Adrian Zandberg?

Adrian Zandberg urodził się w miejscowości Aalborg, Dania.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności