Adrian Zandberg

Polski polityk. 39 lat(a)

Pełne nazwisko: Adrian Tadeusz Zandberg
Data urodzenia:
Znak Zodiaku: ♐ Strzelec
Miejsce urodzenia: Aalborg, Dania
Wiek: 39
Porównujemy ceny książek w ponad 20 księgarniach:

Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

 • Adrian Zandberg w liceum chodził do jednej klasy z Polą Dwurnik- znaną polską malarką. ~gość
 • W pracy naukowej, jako historyk, zajmuje się historią medycyny i leczenia uzależnień. ~gość
 • Publikował swoje artykuły m. in. w Medical History, czasopiśmie wydawanym przez Cambridge University Press. ~gość

Życiorys Adriana Zandberga

Adrian Zandberg, a właściwie Adrian Tadeusz Zandberg, urodził się 4 grudnia 1979 roku w duńskim mieście Aalborg, dokąd jego rodzina wyemigrowała w 1967 roku. Polski historyk, polityk, członek Partii Razem, a do tego programista.

Fot. Michał Radwański, CC SA 4.0

Dzieciństwo i edukacja

Dzieciństwo Adrian Zandberg spędził w Danii. Jego rodzina wróciła do Warszawa przed pójściem małego Adriana do szkoły. Osiedlili się na Mokotowie i tam pozostał do dziś. Uczęszczał do prywatnego liceum, a po maturze wybrał studia na Uniwersytecie Warszawskim, prawo i historię. I o ile prawa nie ukończył, o tyle uzyskał tytuł magistra z historii, a w 2007 roku obronił pracę doktorską na tym samym Uniwersytecie.

Polityka

Początki jego przygody z polityką sięgają okresu już po maturze. Kibicował wówczas Unii Pracy, został przewodniczącym popularnej młodzieżówki, tj. Federacji Młodych UP. Jednak, gdy UP weszła w koalicję z SLD odszedł z partii. 2005 rok to czas, gdy współtworzył partię Unia Lewicy III RP (z której w tym samym roku odszedł) oraz Stowarzyszenie Młodych Socjalistów. W 2007 roku był współpracownikiem Piotra Ikonowicza (lidera PPS) podczas kampanii prezydenckiej. W 2015 roku został współzałożycielem Partii Razem i z jej ramienia startował w wyborach parlamentarnych. O Adrianie Zandbergu zrobiło się głośno po jego udziale w debacie przedwyborczej, w której spotkali się liderzy ośmiu ugrupowań. Zandberg został uznany przez media zwyciezcą debaty i nową, obiecującą twarzą polskiej lewicy.

Życie zawodowe i prywatne

Adrian Zandberg jest od kilku lat żonaty i ma dwoje dzieci, córkę i syna. Zawodowo jest programistą, programuje aplikacje mobilne zwłaszcza na amerykański rynek. Ponadto jest wykładowcą na w Wyższej Szkole Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie oraz na Wydziale Kultury Japonii Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Zanim przejdziesz dalej
Sprawdź najciekawsze książki tego miesiąca:

Cytaty Adriana Zandberga

Brak przesłanych cytatów.


Wasze pytania dotyczące Adriana Zandberga (FAQ)

Brak przesłanych pytań.


Wasze wspomnienia o Adrianie Zandbergu

Brak przesłanych wspomnień.Wydarzenia z życia Adriana Zandberga

 • Adrian Zandberg przychodzi na świat w miejscowości Aalborg, Dania.

Przydatne linki


Miejsca Adriana Zandberga

Miejsce urodzenia:

Disclaimer

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne. Nie wykluczamy jednak możliwości pojawienia się błędów.

Dodaj treść

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.

Zobacz komentarze

 • jesteś Strzelcem, energicznym cholerykiem.Masz xapisane , że jesteś typem przywódcy,jeasteś dynamiczny iaktywny,posiadasz nieodpartą wolę amian. Są to cechy pożądane u kandydata na prezydenta.Masz szanse, jesteś nizależny, samo0wystarczalny, wzbudzasz zaufanie. pracujesz dla grupy> jesteS typem ekstrawertyka, najlepiej czujesz się wśród ludzi, jesteś pełen entuzjazmu, ale to, że musisz zawsz\e przewodzić grupie i kontrolować ją, to może cię to szybko "spalić". Ponadto jesteś zarozumiały /rozmowa z M. Olejnik/ To, że cenisz siłę może ci pomóc pokonaćDudę i w tobie nadzieja.Musisz przekonać przywódców opozycji , aby citę misję powierzyli . Ale jest nadzieja - twój atut, jesteś mistrzem manipulacji dobrze czujesz się w walce konkurencyjnej. Inna wada twoja nie potrafisz obchodzić si z ludżmi. Traktujesz ich jak wożnica konie w zaprzęgu. Narzucasz swoje zdanie, to wag
  da.Skupiasz się na zadaniu, a empatia nie jest twoją mocną stroną. Masz teZ kłopoty w uczeniu się na własnych błędach. Uważasz , że ty ich nie popełniasz. Mimo tego będę na ciebie głosował. Jstem 80-latkiem.

  Anuluj odpowiedź

  Dodaj treść

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

  Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.


FAQ

W budowie