Sławni absolwenci Uniwersytetu Śląskiego


Uniwersytet Śląski w Katowicach został założony w 1968 roku jako dziewiąty uniwersytet w Polsce. Obecnie uczy się na nim około 25 tysięcy studentów. Mimo że siedziba władz uczelni i większość jednostek dydaktycznych znajduje się w Katowicach, to pozostałe wydziały i jednostki dydaktyczne zlokalizowane są także w innych miastach województwa śląskiego, w Cieszynie, Chorzowie i Sosnowcu. Uniwersytet Śląski współpracuje z zagranicznymi uczelniami w zakresie badań naukowych, a także wymian studenckich, ma podpisanych 250 umów międzynarodowych.

Listy rankingowe od paru lat plasują UŚ na siódmym miejscu w Polsce, jeśli chodzi o uniwersytety, a na 25 w kategorii wszystkich uczelni wyższych w kraju. Do najsłynniejszych wydziałów Uniwersytetu Śląskiego należy Wydział Radia i Telewizji, którego patronem jest były wykładowca tego wydziału, Krzysztof Kieślowski. Od 1983 r. przy UŚ działa również Uniwersytet Trzeciego Wieku. Znani absolwenci Uniwersytetu Śląskiego to Krystyna Bochenek, Tomasz Beksiński, Michał Rosa czy Renata Przemyk.

Biografia

Janusz Borzucki

Urodził się 6 stycznia 1970 w Rudzie Śląskiej. Ukończył Studium Muzyczne Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Jest współzałożycielem zespołu Gang Olsena.…

Biografia

Piotr Baron

Nota biograficzna w przygotowaniu.

Biografia

Tomasz Rożek

Nota biograficzna w przygotowaniu.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności