Fakty o Justynie Kowalczyk


Justyna Kowalczyk - 32 lat(a). Polska biegaczka narciarska, mistrzyni olimpijska, dwukrotna zdobywczyni Pucharu Świata.

Data urodzenia: 19/01/1983
Znak Zodiaku: ♑ Koziorożec
Miejsce urodzenia: Limanowa, Polska.
Wiek: 32Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć


  • Otrzymała statuetkę Viva Najpiękniejsi w kategorii Najpiękniejsza Polka.

Pełny życiorys Justyny Kowalczyk


Tor Atle Kleven

Tor Atle Kleven

Justyna Kowalczyk – urodziła się w styczniu 1983 roku w Limanowej. Polska sportsmenka, biegaczka narciarska, dwukrotna zdobywczyni Pucharu Świata, mistrzyni olimpijska, podwójna mistrzyni świata i brązowa medalistka mistrzostw w Libercu. Absolwentka AWF im. Jerzego Kukuczki. Wychowanka klubu AZS AWF Katowice. Jest t pierwszą przedstawicielką płci pięknej, która zdobyła olimpijskie mistrzostwo dla Polski na zimowych igrzyskach. W 2009 odznaczona przez ówczesnego prezydenta Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2010 roku odznaczona Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. W tym samym roku otrzymała również statuetkę w plebiscycie Viva! Najpiękniejsi w kategorii Najpiękniejsza Polka.

 

Powyższy tekst może być dowolnie kopiowany i modyfikowany, pod warunkiem podania linku zwrotnego.
Użyj w swojej pracy: Justyna Kowalczyk - biografia [online]. [dostęp 04.09.2015]. Dostępny w Internecie: http://biografia24.pl/justyna-kowalczyk/.
Dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne. Nie wykluczamy jednak możliwości pojawienia się błędów. Można je zgłaszać poprzez poniższy przycisk.


Dodaj swoją ciekawostkę lub fakt biograficzny

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Written by Admin