Pełny życiorys


Arnold_Schwarzenegger_2003Arnold Schwarzenegger – amerykański aktor, kulturysta i polityk przyszedł na świat 30 lipca 1947 r. w miejscowości Thal na przedmieściach Grazu w Austrii. Ojcem Arnolda był komendant policji. W 1968 r. Schwarzenegger wyjechał do Stanów Zjednoczonych i wziął udział w konkursie Mr. Universe, a później także Mr. World, Mr. International, Mr. Europe i Mr. Olypmia, będąc wielokrotnie nagradzanym i wyróżnianym. Już po dwóch latach od swojego przyjazdu do Stanów zadebiutował jako aktor. W 1970 r. Schwarzenegger pojawił się w produkcji „Herkules w Nowym Jorku”. W 1982 r. zagrał w „Conanie Barbarzyńcy”. Rok później zdobył amerykańskie obywatelstwo. W 1984 r. wcielił się w Terminatora. W 1986 r. Arnold poślubił prezenterkę telewizyjną, Marię Shriver, siostrzenicę prezydenta J.F. Kennedy’ego. Maria urodziła mu czworo dzieci. Kolejne filmy Arnolda Schwarzeneggera to „Predator” (1987), „Gliniarz w przedszkolu” (1990), „Pamięć absolutna” (1990), „Prawdziwe kłamstwa” (1994), „Batman i Robin” (1997). Później Schwarzenegger rozpoczął karierę polityczną i zrezygnował z pracy aktorskiej. W 2003 r. został gubernatorem stanu Kalifornia.

Więcej biografii z kategorii: Aktorzy, Politycy, Kulturyści

Powyższa notatka może być dowolnie kopiowana i modyfikowana, pod warunkiem podania linku zwrotnego.
Licencja Creative Commons
Arnold Schwarzenegger - biografia by Biografia24.pl is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe License.
Użyj w swojej pracy: Arnold Schwarzenegger - biografia [online]. [dostęp 06.10.2015]. Dostępny w Internecie: http://biografia24.pl/arnold-schwarzenegger/.
Dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne. Nie wykluczamy jednak możliwości pojawienia się błędów. Można je zgłaszać poprzez poniższy przycisk.


DyskusjeCiekawostki dodane przez Was:

Anonim

W 1967 r. Arnold Schwarzenegger wygrał zawody w dźwiganiu kamieni w Monachium. Podniósł ważący 508 kg głaz.

Odpowiedz
Anonim

Gaża Arnolda Schwarzeneggera za rolę w trzeciej części „Terminatora” wyniosła 30 milionów dolarów.

Odpowiedz

Dodaj swoją ciekawostkę lub fakt biograficzny

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Written by Admin